tel. +48 91 381-38-74 | kom. +48 503-837-350
Ośrodek Wypoczynkowy Gabi Międzywodzie

MIĘDZYWODZIE


Nadmorska miejscowość wypoczynkowo – uzdrowiskowa położona wśród lasów iglastych i mieszanych na tzw. Mierzei Międzywodzkiej. Należy do gminy Dziwnów i leży na zachód od Dziwnowa. Jej atrakcyjne usytuowanie pomiędzy Morzem Bałtyckim a Zalewem Kamieńskim przyciąga wielu amatorów sportów wodnych.
Jako kąpielisko morskie zaczęło rozwijać się na przełomie XIX i XX wieku. Już w 1933 roku wczasowicze mogli korzystać z hoteli, pensjonatów i kwater prywatnych. Kuracjusze już w tym okresie mieli również do dyspozycji zakład kąpielowy z ciepłą i zimną wodą morską. W latach 60 – tych odkryto na terenie Międzywodzia solanki jodowo – bromowe, które obecnie nie są eksploatowane.

Dzisiejsze Międzywodzie to kameralna miejscowość wypoczynkowa, na terenie którego znajduje się wiele ośrodków wypoczynkowych, kolonijnych i rehabilitacyjnych. Ciekawostką jest fakt, ze obiekty te wznoszono bez wycinania drzew i w niektórych miejscach wczasowicze mogą zobaczyć rosnacą sosnę wewnątrz budynku. Korzystny morski klimat, dwie plaże – jedna od strony morza, druga od strony zalewu, piękne lasy oraz możliwość korzystania z zabiegów leczniczych sprawiają, że kąpielisko morskie odwiedza wielu wczasowiczów, turystów i kuracjuszy. Liczne ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty oferują wysoki standard pokojów wygodne noclegi można znaleźć także w pokojach gościnnych i kwaterach prywatnych.
 
Międzywodzie posiada charakter uzdrowiskowy. Leczy się tu głównie osoby ze schorzeniami górnych dróg oddechowych oraz narządów ruchu. Miejscowość ta jest kurortem najlepiej przystosowanym dla niepełnosprawnych. Przy ulicy Zwycięstwa funkcjonuje zejście na plaże dla osób niepełnosprawnych, a niskie i równe chodniki oraz podjazdy na nią ułatwiają poruszanie się. W przyszłości przewidywany jest przeszklony, klimatyzowany taras na klifie, wyposażony w windę dla zjeżdżających na plażę. Amatorzy sportów wodnych oprócz morza, mogą korzystać tu z wód Zalewu Kamieńskiego. Przy jednym z ośrodków czynny jest basen. Plaża czysta i szeroka.


OKOLICE


Kamień Pomorski to piękne miasteczko leżące nad brzegiem Zalewu Kamieńskiego, 10 m n.p.m., w odległości 8 kilometrów od Bałtyku. Jednakże bezpośredni dostęp do morza drogą wodną ma przez rzekę Dziwnę. Rozlewiska wodne (Zalew Kamieński, rzeka Dziwna, Zatoka Cicha) dają idealne warunki do uprawiania sportów wodnych i czynnego wypoczynku na wodzie (żeglarstwa, kajakarstwa, windsurfingu oraz wędkarstwa).
Kamień Pomorski posiada wspaniałe warunki klimatyczne oraz bogactwa naturalne w postaci źródeł solankowych. Walory te przyczyniły się do rozwoju lecznictwa uzdrowiskowego.
Do Kamienia Pomorskiego przylgnęły określenia „Uzdrowisko, miasto zabytków i festiwali” oraz „Letnia muzyczna stolica Polski” ze względu na odbywające się tu imprezy: Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Przegląd Zespołów Ludowych.

Warto zobaczyć:
Katedra pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela – romańsko gotycka budowla powstawała od XII do XV w. z olbrzymią neogotycką wieżą z 1934 r. Zbudowana na planie krzyża łacińskiego, ma układ bazylikowy o sklepieniach krzyżowo-żebrowych oraz gwiaździstych. Wewnątrz piękne malowidło z XIV w. przedstawiające Chrystusa podczas Sądu Ostatecznego, polichromia romańska z XIII w. ukazująza rajski ogród, mistyczny krucyfiks gotycki z XV w., wczesnogotycka chrzcielnica otoczona piękną XIV wieczną kratą, barokowy ołtarz z Trzęsacza, tryptyk w ołtarzu głównym, rzeźbiona barokowa ambona, słynne barokowe organy ufundowane w 1669 r. (mają 3300 piszczałek oraz 47 głosów) uważane za jedne z najlepszych w Polsce. Co roku organizowany jest tutaj Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej. Warto też obejrzeć skarbiec i wirydarz.
– Pałac Biskupi – z XIV-XVI w., niegdyś kuria biskupia oraz kuria dziekańka z XVI-wiecznym przedprożem,
– Kościół św. Mikołaja – późnogotycki z XIV-XV w.
– Brama Wolińska z przylegającą do niej Basztą Piastowską.
– Ratusz z XV-XVI w., pozostałości murów miejskich z XIII/XIV w.,
– Kościół NMP z XVIII w.
– Kamienice z XVIII i XIX w.
Wycieczka nad morze
Trzęsacz, Niechorze
Trzęsacz – leży na Wybrzeżu Rewalskim. Jest bardzo starą wsią parafialną do której należało 10 osad. Najpierw wieś książęca, później należała do biskupów kamieńskich. Dziś jest najpopularniejszą wsią na wybrzeżu zachodnim. Przebiega przez nią 15 południk długości wschodniej wyznaczający czas środkowo-europejski, a jego linia namalowana jest przy zejściu na plażę Największą atrakcją jest jednak nie owy południk, ale ruiny gotyckiego kościoła z przełomu XIV/XVw. stojącego na wysokim brzegu klifowym. Kościół od prawie 100 lat walczy z żywiołem jakim jest morze, które od 1901 roku zabiera jego fragmenty połykając je niczym wielka bestia. Ktoś mógłby pomyśleć, że jakiś zupełnie nie myślący człowiek postawił kościół nad brzegiem morza, ale na pewno zdziwi te osoby fakt, że kościół powstał 2 km od brzegu klifowego.
Niechorze – latarnia morska została wybudowana na wysokim, 22-metrowym, klifowym wybrzeżu. Ciągle podmywany, stromy brzeg zabezpieczony został ciężką opaską betonową ciągnącą się na długości około 500 m.
Przez wielu latarnia ta uznawana jest za najładniejszą w Polsce ze względu na unikatowość sylwetki, zachowaną pierwotną bryłę, układ kompozycyjny elewacji wraz z detalem nawiązującym do architektury średniowiecznej oraz zachowaną zabudowę towarzyszącą i ogród.We wnętrzu wybudowana jest kręta klatka schodowa. Po 200 schodkach można wyjść na taras widokowy, znajdujący się na wysokości 35,7 metra, z którego rozciąga się przepiękny widok na morze i okolicę.
Latarnia jest udostępniona do zwiedzania.

MIĘDZYZDROJE

Miasto jest położone między szeroką plażą z wybrzeżem klifowym oraz lasami Wolińskiego Parku Narodowego. Otaczający Międzyzdroje Park Narodowy oferuje unikalny krajobraz a samo miasto kulturę i atrakcje turystyczne. Prawdopodobnie dlatego Perła Bałtyku jest odwiedzana przez setki tysięcy turystów każdego lata.

Świnoujście


Położone u ujścia Świny do Morza Bałtyckiego, jedyne w Polsce miasto położone na 3 dużych wyspach: Uznam, Wolin, Karsibór oraz na kilkudziesięciu (łącznie 44) małych, niezamieszkanych wysepkach.
Warto zobaczyć:
Port.
Latarnia morska.
Fort Gerharda – jeden z fortów Twierdzy Świnoujście.Położony jest we wschodniej części Świnoujścia, w dzielnicy Warszów, na wyspie Wolin, w pobliżu latarni morskiej.
Falochron – ujście do morza rzeki Świny a także wyjście z portu Świnoujście. Wzniesione w latach 1818-1823.

Wolin – miasto wikingów


Wolin znajduje się w północno-zachodniej części woj. zachodniopomorskiego, w południowej części powiatu kamieńskiego. Miasto położone jest na Pobrzeżu Szczecińskim, na południowym cyplu wyspy Wolin, nad cieśniną Dziwna.
Początkiem wczesnośredniowiecznego Wolina była osada nad Dziwną. Dzięki dogodnemu położeniu i handlowi osada szybko się rozwijała. W średniowieczu stała się ośrodkiem kultu Światowida.
Festiwal Słowian i Wikingów – cykliczna impreza plenerowa w formie archeologii eksperymentalnej. Odbywa się corocznie w pierwszy weekend sierpnia na wyspie Ostrów Recławski w Wolinie.
Warto zobaczyć:
Skansen na Wolinie – średniowieczny skansen położony na wyspie Ostrów Recławski.
Muzeum.
Katedra.
Region Pomorza Zachodniego, jest obszarem wyjątkowo atrakcyjnym dla turystów. Urozmaicony krajobraz, bogactwo fauny i flory, czyste powietrze – wszystko to sprawia, że nie tylko pobrzeże Bałtyku z kurortami znanymi w całym kraju daje możliwość pełnego wypoczynku, ale cały region sprzyja uprawianiu różnych form rekreacji i ugości każdego, nawet najwybredniejszego turystę. Czyste wody i lasy sprzyjają uprawianiu turystyki wodnej, pieszej, rowerowej i konnej, a także żeglarstwa i windsurfingu. W lasach nie brakuje jagód i grzybów, a w rzekach ryb.  Krajobraz Wybrzeża urzeka szerokimi, piaszczystymi plażami, rozległymi lasami.


ZAPRASZAMY DO ZWIEDZANIA.